ســبـا
سامانه بررسی اختراعات

پرداختن همه جانبه به امر مالكيت فكري از عوامل اساسي و زيرساختهاي مهم توسعه علمي، فناوري، صنعتي و اقتصادي هر جامعه‌اي است. بديهي است، شرط لازم براي تحقق نهضت توليد علم و فناوري كشور، ساماندهي و ایجاد شفافیت در امر مالكيت فكري به عنوان ركن مهم نظام ملي نوآوري كشور در توسعه علمي، تكنولوژيكي، صنعتي و اقتصادي است. با توجه به سند چشم انداز بيست ساله كشور و افزايش سهم كشور در توليدات علمي جهان و با توجه به مفاد بند الف ماده 45 قانون برنامه چهارم در زمينه حقوق مالكيت فكري، ضرورت ايجاد سامانه‌ای کارآمد در این حوزه بيش از پيش احساس مي‌شد.

در این راستا شرکت سامانه‌پردازان پدیدار با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان، سبا (سامانه بررسی اختراعات) را طراحی و پیاده سازی نموده است. طراحی این سامانه در بازه زمانی یکسال و با همکاری تنگاتنگ کارشناسان این شرکت و کارشناسان دفتر مالکیت فکری دانشگاه صنعتی اصفهان صورت پذیرفته است. ايـن سامانه تمامي مراحل بررسی و ارزیابی اختراع، اعم از ثبت نام، ارسـال اطلاعـات، پرداخت هزینه‌ها، رهگیری درخواستها و فرآينـدهای داوري و ارزیابی اختراعـات را بـه صورت الكترونيكي، کارتابل محور و از طريق پورتال سامانه ارائه می‌نماید.

اين سامانه همچنين کلیه نیازمندیهای كارشناسـان دفاتر بررسی و ارزیابی اختراع را بصورت فرآیندهای الکترونیکی داراست تا کارشناسان مذکور مستقل از موقعیت و مكان جغرافيايي خود، بتوانند نسبت به بررسی کارتابل خود در سامانه، انجام کلیه امور مرتبط با ارزیابی اختراع و تعاملات با داوران اقدام نمايند.
براي استفاده از امكان ارسال اينترنتي اختراعات، مخترعان بايد در سامانه مربوطه ثبت نام كرده تا بتوانند مشخصات اختـراع خود را در قالب كاربرگ مربوطه ارسال و در بازديدهاي بعدي وضعيت و موقعیت آن را مشاهده و رهگیری نمايند و يا نسبت به رفع نواقص اعلام شده كاربرگ‌های ارسالی خود اقدام نمایند. تمامي رويدادهاي مـرتبط بـا بررسـي اختراعـات، بـه صـورت کاملا خودكـار بـا پسـت الكترونيك و پیامک بر روی تلفن‌های همراه براي مخترعین، کارشناسان دفاتر مالکیت فکری و داوران سامانه ارسال شده تا در کمترین زمان ممکن نسبت به انجام وظایف محوله اقدام گردد.

از مهمترین ویژگیهای این سامانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- ايجاد بسترلازم به منظور شفاف‌سازی و دستيابي سریع مديران، داوران و متقاضیان به اطلاعات و انجام امور محوله
- امکان انجام فرآیند ارزیابی و تسریع در پاسخگویی به تقاضای ارزیابی اظهارنامه‌های ثبت اختراع
- امکان تعریف و استفاده از داوران با موقعیت جغرافیایی کاملا متفاوت
- امکان رهگیری وضعیت بررسی اختراع توسط مخترعین
- امکان ارجاع اختراع به چندین داور و انجام داوری با ساختار کاملا استاندارد ارزیابی اختراعات
- وجود سامانه جامع رزرو و نوبت‌دهی و مدیریت پیام
- امکان پرداخت الکترونیکی هزینه‌های ارزیابی اختراع در دو نوبت توسط مخترعین :
o در زمان ثبت اولیه اطلاعات - پس از تائید توسط تیم داوری


- امکان ارجاع اختراعات ناقص به مخترع جهت تکمیل موارد اعلامی و ارسال مجدد به دفاتر مالکیت فکری
- امکان پیگیری داوری از سوی کارشناسان دفاتر مالکیت فکری و حذف یا تغییر داوران تعیین شده
- وجود سامانه مدیریت پیامها جهت برقراری ارتباط بین کارشناسان دفاتر مالکیت فکری و داوران
- امکان ارسال مجدد تقاضای بررسی اختراع به داور یا داوران جدید و دریافت نتیجه داوری آنان
- ارسال نتایج داوری به دفاتر مدیریت مالکیت فکری توسط داوران و ارسال نتیجه نهایی به مخترعین توسط دفاتر مالکیت فکری
- افزايش دقت، سرعت و قابلیت دسترسی به اطلاعات سامانه از هر مکان جغرافیایی بصورت برخط
- شفاف‎سازي امور شامل مستندات، تائیدیه‎ها، ارزیابی‌ها، گزارشات، مسائل مالی، سوابق مربوطه و ....
- امكان ارزيابي عملكرد کاربران، راهبران و داوران سامانه
- مدیریت آسان مطالبات و پرداختهای داوران
- امکان تعیین رویه های مختلف پرداخت هزینه بررسی اختراع، برای مخاطبین مختلف، نظیر اساتید و دانشجویان دانشگاه و دیگر گروه‌های مخاطب تعریف شده در سامانه
- مدیریت پیام و امکان ایجاد گفتگوهای اختصاصی بین متقاضیان اختراع و راهبران سامانه و پاسخ به سوالات متقاضیان ثبت اختراع
- وجود موتور گزارش‎ساز گرافیکی و متنی با قابلیت ایجاد هر نوع گزارش گرافیکی، متنی و مدیریتی دلخواه
- سازگار با کلیه مرورگرهای اینترنتی
- سرویس‌گرا و دارای قابلیت برقراری ارتباط با دیگر سامانه‌های آن سازمان
برای مشاهده کاتالوگ سامانه بررسی اختراعات، روی تصویر زیر کلیک کنید

توانمندی‌های پدیدار


سامانه پردازان پدیدار
توسعه و مهندسی نرم‌افزار

گروه سامانه پردازان پدیدار از ابتدای شروع فعالیت، تمرکز بر روی تولید و توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری یکپارچه، سامانه‌های مدیریت دانش و پژوهش، مدیریت و کنترل پروژه ، سامانه‌های نظام پیشنهادات، مدیریت جلسات، مدیریت آزمونها، مدیریت همایشها و کنفرانسها، سامانه های فرآیند ساز و ... را در دستور کار خود قرار داده و با عنایت به الطاف حضرت حق در این زمینه موفق بوده است. اهم فعالیتهای این شرکت در حوزه توسعه و مهندسی نرم افزار در سرفصلهای ذیل می باشد:
• طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های داده کاوی (Data mining)
• تجزیه و تحلیل، طراحی و پیاده سازی سامانه‌های نرم‌افزاری یکپارچه، سرویس گرا و تحت وب با استفاده از آخرین متدهای کدنویسی
• طراحی، پیاده‌سازی و توسعه سامانه‌های جامع اطلاعات مدیریت و پشتیبان تصمیم گیری با استفاده از موتورهای گرافیکی تحلیل
• طراحی،پیاده سازی و توسعه سامانه‌های معماری اطلاعاتی سازمانی با استفاده از به روزترین روشهای تدوین استراتژی‌های سازمانی
• تحلیل، طراحی و تولید انواع نرم‌افزارهای کاربردی مطابق با نیاز مشتری و استفاده از سامانه فزآیند ساز پدیدار جهت رسیدن به سامانه نرم افزاری منعطف و پویا
• تحلیل، طراحی و تولید پورتال‌های سازمانی جهت کاربرد در مراکز مختلف و ارائه روشهای اصولی جهت بالابردن تعداد بازدید کنندگان و استفاده از تکنیک های سئو برای بالا بردن امتیاز سایت در موتورهای جستجوی گوگل
سامانه پردازان پدیدار

طراحی سامانه‌های یکپارچه

گروه سامانه پردازان پدیدار با توجه به تجارب خود در پیاده‌سازی سامانه‌های یکپارچه و مبتنی بر وب در سازمانها و دانشگاههای مطرح کشور و وجود زیرساخت‌ها، سامانه‌های مدیریت فرآیند و فرآیندسازها و سامانه‌های نرم‌افزاری یکپارچه متناسب با نیازهای سازمانهای کشور راهکارهای متعددی جهت پیاده‌سازی سامانه‌های یکپارچه را در نظر دارد. هم اکنون سامانه یکپارچه مدیریت الکترونیکی(سیما) در دانشگاه‌ها و سازمانهای بزرگ کشور در حال بهره‌برداری است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

شرکت سامانه پردازان پدیدار در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت دارای تجارب و راهکاری ارزنده‌ای است. در این خصوص می‌توان به طراحی و پیاده سازی مراکز داده و سرورفارم، طراحی و پیاده‌سازی استانداردهای امنیت اطلاعات، طراحی و پیاده‌سازی الگوریتم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رمزنگاری و رمزگشایی و ارائه راهکارهای متفاوت امنیت اطلاعات در شبکه های رایانه‌ای اشاره نمود.


brand

موتورهای گزارش ساز

موتورهای گزارش ساز متنی و گرافیکی پدیدار با استفاده از تکنولوژی وب سروی قابل اتصال به تمامی سامانه های موجود در سازمانهای دولتی و خصوصی بوده و قابلیت بسیاری در زمینه های تصمیم سازی برای مدیران و ایجاد سامانه های پشتیبان تصمیم گیری برقرار می سازد. قابلیت ترسیم هرگونه نمودارهای گرافیکی در ابعاد مختلف فراهم است و خروجی تمامی گزارشات متنی قابل تبدیل به فایلهای اکسل، pdf,png,jpg,doc,docx و سایر فرمتهای کاربردی موجود می باشد. این سامانه قابلیت ایجاد داشبوردهای گرافیکی کاملا حرفه‌ای در دفاتر مدیران ارشد و تصمیم‌گیران سازمانها را داراست.

تیکتینگ و پشتیبانی

سامانه‌های نرم‌افزاری تیکتینگ و پشتیبانی گروه سامانه پردازان پدیدار، همواره آماده پاسخگویی به سئوالات و مشکلات راهبران سیستم‌هاست. این مرکز در لایه های فنی و تخصصی هر محصول، نیازهای کاربران را شناسایی و رفع می‌کند. موارد ارجاعی لایه‌های مختلف در کمترین زمان ممکن با استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری پشتیبانی و با اطلاع‌رسانی نحوه پیشبرد هر مورد به سئوال‌کننده پیگیری می‌شوند. سامانه تیکتینگ پدیدار راهگشای تمامی سازمان‌هایی است که در راستای شفاف سازی و تسریع رویه‌های پاسخگویی به مشکلات و ابهامات ارباب رجوع هستند

misc

مدیریت فرآیندها و فرآیند ساز پدیدار

یکی از اهداف سامانه مدیریت فرآیند کسب و کار پدیدار تحقق ایده تولید سامانه‌های سازمانی بدون کد نویسی است. این امکان سازمانها را قادر می‌سازد که با کمک نیروهای بومی خود اقدام به تولید سامانه‌های اطلاعاتی خود نمایند. گروه سامانه پردازان پدیدار با استفاده از سامانه مدیریت فرآیندهای کسب و کار خود توانسته است به بسیاری از دانشگاهها و سازمانهای کشور در الکترونیکی و مکانیزه نمودن فرآیندهای خود کمک کند.

خرید و فروش سخت‌افزار

گروه سامانه پردازان پدیدار با توجه به نیاز مشتریان خود به تجهیزات سخت‌افزاری متناسب با سامانه‌های ارائه شده، اقدام به ارائه تجهیزات سخت‌افزاری در این زمینه می نماید. هم اکنون سخت افزارهایی نظیر سرورهای HP و سوئیچ های سیسکو از تجهیزات قابل ارائه است. همچنین GSM مودمهای صنعتی در مدلهای تک پورت، چهار پورت، 16 پورت،32 پورت و 64 پورت با برندهای Wavecom,Tatung,Ziemens قابل ارائه است.

با ما پدیدار باشید

info@padidaar.com

تهران : تهران - خیابان پاسداران -گلستان ششم- پلاک 54 - واحد 20 تلفن: 09124733074 و 09121735188

اصفهان : شاهین شهر - بلوار مدرس - نبش فرعی سوم شمالی - ساختمان یاس2 - واحد یک تلفن: 09133120450 - تلفکس : 45329801-031

www.padidaar.ir , www.padidaar.com , Email:info@padidaar.com