سامانه جامع
مدیریت دانش و پژوهش صدف

صدف تشکیل شده از سه کلمه صنعت، دانشگاه و فناوری است که خود نمایانگر اهمیت و ارتباط این سه عنصر با یکدیگر در این سامانه است.
امروزه سازمان‎ها برای برنامه‎ریزی و مدیریت پروژه‎های خود و حصول اطمینان از انجام پروژه در زمان، هزینه و کیفیت مطلوب، نیازمند به بکارگیری تکنیک‎های نوین «مدیریت پروژه» هستند. سازمانهای دانش محور، سالیانه پروژه‎های کوچک و بزرگی را در دستور کار قرار می‎دهند و کنترل و مدیریت این پروژه‎ها از نظر تامین منابع مالی و مدیریت و برنامه‎ریزی آن اولویت خاصی برای آنان دارد. انجام پروژه‎ها طبق برنامه و رعایت کیفیت و استاندارد لازم و همچنین شفاف‎سازی و اطلاع‎رسانی به ذی‎نفعان دغدغه خاص مدیریت چنین سازمانهایی است.

گروه سامانه پردازان پدیدار با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی مالک اشتر در بازه زمانی تقریبی پنج سال جهت مدیریت آسان پروژه های تحقیقاتی، پژوهشی، عمرانی و ... اقدام به طراحی و پیاده‎سازی ابزارها و روش‎های نوین مدیریت و کنترل پروژه و همچنین مدیریت دانش سازمانی بصورت وب بیس و قابل دسترسی و نظارت از هر محدوده جغرافیایی نموده است. که اساس این سامانه استفاده از معماری سرویس‎گراست. این سامانه تماماً بصورت کدنویسی(بالغ بر چهار میلیون خط برنامه) و بصورت چند لایه با لحاظ نمودن تمامی الزامات امنیتی در قالب 20 زیرسامانه تهیه شده و از هیچ کامپوننت یا ابزارهای آماده استفاده نشده است.

در سامانه جامع مدیریت دانش و پژوهش صدف که بر اساس نیاز سازمانهای پروژه محور برای اعمال هرگونه مدیریت بر اطلاعات و نظارت بر عملکرد انواع پروژه‎ها طراحی شده ،کلیه ماژولها بصورت یکپارچه و تحت وب با استفاده از فناوریهای نوین و تحت معماری سرویس‎گرا طراحی و پیاده‎سازی شده که این امر امکان برقراری ارتباط بین این سامانه و هر سامانه دیگری در آن سازمان را برقرار می‎سازد. در این سامانه امکان برقراری هرگونه تبادلات اطلاعاتی و مکاتبات فی‎مابین کارفرما، پیمانکار، ناظر، مشاور و سایر ذینفعان فراهم است.

این سامانه بصورت جامع و یکپارچه، توسط شرکت سامانه پردازان پدیدار و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و صنعتي مالک اشتر و در راستاي اجراي مکانيزه کليه امور اجرايي پژوهشی دانشگاهها و سازمانهای پژوهش محور در کليه سطوح، طراحي و پياده سازي شده است. تجزيه و تحليل، طراحي، پياده سازي، تست و تحويل اين سامانه از ابتدای سال 1389 آغاز و در زمستان 1394 به پايان رسيده است. در این مدت کارشناسان مختلف با همکاري مديريت محترم این دانشگاهها در طرح مذکور فعاليت طاقت فرسايي را دنبال کرده اند. هم اکنون این سامانه در کليه امور اجرايي پژوهشی این دانشگاهها و برخی صنایع و سازمانهای کلیدی و همچنین در طرح های کلان ملی کشور مورد استفاده قرار مي گيرد. در راستاي معرفي اجمالي سامانه، فقط مي توانيم به بعضي از اصول و عمليات بنيادي سامانه اشاره نماييم. به هرحال گستردگي عمليات و امکانات به اندازه اي است که شرح کليه جزئيات و امکانات در اينجا ناممکن خواهد بود. ناگزیر در دو بخش تحت عناوين ساختار سامانه و امکانات سامانه، موارد مهم و اساسي سامانه را مورد توجه قرار مي دهد.
1- ساختار سامانه
این سامانه براساس يک ساختار در شش لايه و مبتني بر وب و سرویسهای تحت وب با ساختار سرویس گرا طراحي شده است. شش لايه مذکور عبارت است از سرويس دهنده بانک اطلاعاتي، سرويس دهنده وب،استفاده کنندگان از سامانه، وب سرویسها، امنیت و رمزنگاری و رمزگشایی . اين طراحي باعث ايجاد امنيت داده ها و در دسترس بودن آنها در همه جا مي شود. با طراحي مبتني بر وب امکان انجام تمامي امور در هر مکاني فراهم مي شود. به عنوان مثال مي توان به ثبت اطلاعات نظارت و ارزیابی پروژه ها یا دریافت انواع گزارشات گرافیکی تحلیلی از راه دور و از هر محل دلخواه اشاره نمود. بديهي است اين امر نيازمند مکانيزم امنيتي مناسبي جهت شناسايي کاربران و عمليات مجاز آنها بوده و البته تدابير لازم در سامانه منظور شده است. کلیه اسناد و فایلهای بارگذاری شده در سامانه و همچنین تمامی اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی سامانه توسط الگوریتمهای رمزنگاری بسیار قوی و محلی سامانه کد شده و ثبت می گردد. در این معماری بیشتر از متد سرویس گرا و استفاده از وب سرویس ها در جهت هماهنگی کامل با سایر سامانه ها استفاده شده است. ...
2-امکانات سامانه
به طور کلي سامانه صدف کليه امور اجرايي مرتبط با مدیریت دانش، پژوهش و فناوری را در دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور از لحظه دریافت آر.اف.پی، ارائه ایده، ارائه پروپزال،مدیریت و کنترل پروژه جدید تا پایان حیات پروژه و سپس عمليات بعد از خاتمه یافتگی پروژه را به صورت مکانيزه پشتيباني می ‎نمايد. همچنین در مواردی مانند مدیریت قراردادها و تفاهم نامه ها کلیه امور مرتبط با عقد، امضاء و گردش قراردادها و تفاهم نامه ها در سازمان بصورت الکترونیکی صورت می پذیرد. کلیه جلسات با استفاده از سامانه مدیریت جلسات که کلیه راهکارهای نوین در مدیریت جلسات را دربر دارد اداره و مدیریت می گردد. زیرسامانه فرآیند ساز و مدیریت فرآیندها کلیه فرآیندهای مورد نیاز را بدون نیاز به دانش کد نویسی و در زمان بسیار بسیار کوتاه طراحی و پیاده سازی می نماید و مدیریت امور دردست اقدام و کارتابل کاربران سامانه را فراهم می سازد.
بی شک یکی از کاملترین ماژولها و زیر سامانه های مرتبط با مدیریت و کنترل پروژه در این سامانه تعبیه شده است. این زیر سامانه کلیه امکانات و توانمندیهای سامانه نرم افزاری MSP را دارا بوده و قابلیت دریافت و ارسال اطلاعات به نرم افزارهای MSP و Primavera Project Planner را دارد. این زیرسامانه دارای قابلیت ترسیم گانت چارت، پرت چارت و سی پی ام است. تقویم منابع و فعالیتها، تخصیص و تسطیح منابع، مسیرهای بحرانی و ... را دارا بوده و قابلیت فیلتر نمودن در بازه های زمانی خاص، ایجاد سطوح دسترسی متفاوت به اطلاعات و ... را داراست.
وجود رویه های متعدد ارزیابی، شامل ارزیابی مراکز تحقیقاتی، ارزیابی پروژه ها و طرحهای تحقیقاتی، ارزیابی گزارشات پروژه، ارزیابی ایده، پروپزال، مقاله، کتب، نشریه و ... باعث شده است سامانه صدف بعنوان یکی از جامع ترین سامانه های ارزیابی در حوزه پژوهش و فناوری معرفی گردد.


مدیریت دانش، مدیریت دانایی یا مدیریت اندوخته‌های علمی : به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌مند اطلاعات و اندوخته‌های علمی است، به گونه‌ای که به هنگام نیاز در اختیار افرادی که نیازمند آنها هستند، قرار گیرند تا آنها بتوانند کار روزمره خود را با بازدهی بیشتر و موثرتر انجام دهند. مدیریت دانش شامل یک سری استراتژی و راهکار برای شناسایی، ایجاد، نمایندگی، پخش و تطبیق بینش‌ها و تجارب در سازمان می‌باشد. مديريت دانش، رويکرد نظام ‏مند خلق، دريافت، سازماندهي، دستيابي و استفاده از دانش و آموخته‏ ها در سازمان‏هاست و به ‏بهبود تصميم‏ گيري، انعطاف ‏پذيري بيشتر، افزايش سود، کاهش بار کاري، افزايش بهره‏ وري، ايجاد فرصت‏ هاي جديد کسب و کار، کاهش هزينه، سهم بازار بيشتر و بهبود انگيزه کارکنان کمک مي‏کند. مدیریت موثر دانش سازمانها را از زیان های ناشی از خاتمه ارتباط مدیران و کارکنان با شرکت حفظ نموده و گسترش مفاهیم کلیدی را در سطح زیر واحدهای سازمان تسهیل می نماید. در شرایط کنونی بسیاری از سازمانهای فعال در عرصه داخلی جهت استفاده از مزیت های رقابتی حاصل از فرآیندهای دانشی، به کشف، خلق، انتشار و استفاده از دانش همت گمارده اند.
موفقيت در زمينه مديريت دانش نيازمند ايجاد يك محيط جديد كاري با زیرساخت مناسب ميباشد كه دانش و تجربه بتوانند براحتي تسهيم و به اشتراک گذاشته شوند. براي تحقق اين مقصود، بايد فنـاوري و فرايند را در سامانه های نرم افزاری مناسب مدنظر قرار داد. رفتارهاي سازماني بايد چنان همراستا شـوند كـه اطلاعـات و دانش، ادغام شده و به افراد مناسب و در زمان مناسب برسد تا بتوانند با بهره وري بيشتر عمل كنند. گروه سامانه پردازان پدیدار با توجه به این مهم و در راستای مدیریت بهینه دانش سازمانی، سامانه جامع مدیریت دانش خود را با استفاده از آخرین استانداردهای موجود در این حوزه طراحی و پیاده سازی نموده و کلیه دانش های سازمانی مرتبط با موضوع سامانه از قبیل اطلاعات و گزارشات پروژه ها، ایده ها، پروپزال ها، قراردادها، مقالات، کتب، نشریات، پایان نامه ها، همایش ها و کنفرانس ها، اختراعات و اکتشافات و ... را در قالب یک زیرسامانه جامع در اختیار کاربران سامانه صدف قرار می دهد. .


بدلیل گستردگی سامانه و وجود بالغ بر 20 زیرسامانه ها که هریک خود سامانه ای بزرگ محسوب می گردد. امکان شرح کامل این سامانه فراهم نبوده و در زیر به مهترین زیرسامانه های موجود در این سامانه می پردازیم

برخی از زیرسامانه‌های سامانه صدف

سامانه اطلاعات پژوهشی نیروی انسانی

بیشتر بدانید ...

img

در زیرسامانه اطلاعات پژوهشی نیروی انسانی، امکان ثبت اطلاعات کلیه افراد وذی نفعان در سامانه وجود دارد. در این بخش امکان ثبت اطلاعات عمومی فرد، دوره های کوتاه مدت، سمتها و سوابق اجرایی، سوابق آموزشی، سوابق پژوهشی، اختراعات و اکتشافات، سمینارها و کنفرانس ها، توانمندیهای فردی، تسلط به دیگر زبانها، تسلط به تجهیزات خاص، سوابق چاپ کتاب، مقالات منتشره، توانمندیهای نرم افزاری، تسلط به تجهیزات خاص، محصولات تولیدی، نمونه امضاء، تولید خودکار رزومه و ... وجود دارد. بسته به تعریف مدیر سامانه برخی از این اطلاعات از طریق پروفایل کاربر نیز قابل تکمیل یا ویرایش می باشد

بیشتر بدانید ...

سامانه اطلاعات ساختارهای سازمانی

بیشتر بدانید ...

img

در این زیرسامانه امکان تعریف ساختار سازمانی خود و همچنین تعریف دیگر سازمانهای همکار بصورت نمودار درختی و با امکان تعریف در سطوح مختلف و به تعداد سطح نامحدود فراهم است. امکان گزارشگیری از هریک از سطوح ساختار سازمانی خود و یا دیگر سازمانهای همکار بدین صورت فراهم است. در این بخش علاوه بر نگهداری اطلاعات عمومی ساختار ، امکاناتی نظیر : سوابق مدیریتی، کالاها ومحصولات و خدمات، توانمندیها، نمایندگی های انحصاری، سوابق تعاملات قبلی، تعاملات مثبت، تعاملات منفی، افزودن زیرمجموعه، جابجایی و انتقال ساختار، ثبت مستندات سازمانی در سرفصلهای مختلف و ... وجود دارد.

بیشتر بدانید ...

سامانه نظام پیشنهادات

بیشتر بدانید ...

img

نظام مديريت مشاركتي مبتني بر دريافت پيشنهادهاي كاركنان در خصوص رفع تنگناها و راه‌هاي توسعه فعاليت سازمان،‌ بررسي طرح‌ها و پيشنهادهاي دريافتي در گروهها و کارگروههای تخصصي، ارزيابي بهترين پيشنهادها و ايجاد زمينه مساعد براي عملي ساختن آنها و بهره‌مندي كاركنان از مزاياي ناشي از اجراي پيشنهادهاي مؤثر و مفيد مي‌باشد. از آنجا كه در نظام مديريت مشاركتي،‌ كاركنان خود را در اتخاذ تصميم‌هاي راهبردي براي ايجاد تحول در سازمان سهيم مي‌دانند،‌ همكاري و همدلي بيشتري نسبت به اجراي طرح‌ها و پيشنهادهاي پذيرفته شده نشان مي‌دهند و از مقاومت در برابر تغييرات و تحولات سازمان پرهيز مي‌دارند.

بیشتر بدانید ...

سامانه مدیریت و ارزیابی پروپزال

بیشتر بدانید ...

img

گروه سامانه پردازان پدیدار با برقراری ارتباط با محققین و اعضای هیئت علمی در دانشگاهها و کارشناسان و مدیران صنایع و سازمانها و دریافت نظرات این افراد و انجام تجزیه و تحلیل اطلاعات دریافتی، سامانه مدیریت و ارزیابی پروپزالهای پژوهشی خود را طراحی و پیاده سازی نموده است. در این سامانه پس از ثبت اولیه پروپزال و تکمیل اطلاعات مربوطه ، آن را جهت ارزیابی به کمیته ارزیابی پروپزال ارسال می نماید. پس از بررسی اولیه در کمیته و کسب حداقلهای مورد نیاز به گروهها و کارگروههای تخصصی ارجاع داده شده و نهایتا نتیجه ارزیابی و داوری آنها به کمیته ارزیابی ارجاع داده می شود و کمیته ارزیابی پس از انجام جمع بندی های لازم نتیجه را به صاحبان پروپزال ارائه داده و در صورت نیاز به ویرایش آنان امکان ویرایش و ارسال نسخه جدید را داشته و در هر زمان نیز امکان رهگیری و یادداشت گذاری بر روی پروپزال ارسالی بصورت عمومی و خصوصی فراهم است.

بیشتر بدانید ...

سامانه مدیریت دانش

بیشتر بدانید ...

img

مدیریت دانش فرایندی است که پس از کشف و استخراج منابع دانش در سازمان ، آنها را طی یک فرایند مناسب در راستای رسیدن به اهداف سازمانی مورد استفاده قرار میدهد. یکی از اصلی ترین رویکردهای موجود در سیستمهای مدیریت دانش برقراری ارتباطی مناسب میان منابع دانش در داخل سازمان و افراد عادی میباشد. این منابع میتواند به صورت افرادی نخبه در سازمان موجود باشند و یا اطلاعاتی باشند که بعد از پردازش تبدیل به دانشی خاص شده اند. زیرساختهای مناسب موجود در سامانه جامع صدف و امکانات ارائه شده در این بستر موجب شده که همواره از آن به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای پیاده سازی مفاهیم مدیریت دانش نام برده شود. ​دانش در تمامی اعصار مهم بوده و هست اما درحال‌حاضر بسیار حائز اهمیت‌تر شده است و آن ناشی از اعمال قدرت دانش برای کسب مزیت رقابتی پایدار است. دانش تنها منبعی هست که مشکل یا حتی غیرممکن است که تقلید و کپی شود.

بیشتر بدانید ...

سامانه مدیریت RFPها

بیشتر بدانید ...

img

گروه سامانه پردازان پدیدار در راستای برقراری ارتباطی موثر بین صنعت و دانشگاه، اقدام به تجزیه و تحلیل، طراحی و پیاده سازی سامانه مدیریت RFP و عارضه های صنعتی نموده است. در این سامانه کاربران صنایع و سازمانها بصورت برخط در سامانه نسبت به ثبت تقاضای ارائه پیشنهادیه و اعلام عارضه های صنعتی خود به دانشگاهها اقدام می نمایند. در زمان دریافت RFP در دانشگاه، امکان ارجاع آن به گروهها و کارگروههای تخصصی مرتبط و همچنین افراد خبره آن حوزه فراهم می گردد. دریافت کنندگان RFP در دانشگاهها می توانند نسبت به ارسال پروپزال خود بر روی RFP دریافتی اقدام نمایند. پروپزالهای دریافتی پس از طی فرآیند ارزیابی و انتخاب سه پروپزال برتر در کمیته های تخصصی، در اختیار صاحبان صنعت و ارائه دهندگان RFPقرار می گیرد و این فرآیند تا پایان زمان عقد قرارداد و شروع و خاتمه پروژه ادامه می یابد. این سامانه منطبق بر گردش فرآیند و کارتابل محور است.

بیشتر بدانید ...

سامانه مدیریت و کنترل پروژه

img

گروه سامانه پردازان پدیدار با تمرکز بر نیازمندی‌های آشکار و پنهان بازار، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای یکپارچه ارائه نموده که از طریق راهکارهای خلاق و بومی‌سازی شده، پاسخگوی نیازها و مشکلات سازمان‌ها و دانشگاههای کشور هستند. مجموعه نرم‌افزارهایی که شامل بستر ارتباطی سامانه یکپارچه مدیریت الکترونیکی (سیما) و راهکارهای مدیریت فرآیندهای سازمانی در حوزه های مختلفی چون منابع انسانی، مالی و مدیریت دانش، مدیریت ایده، مدیریت پروپزال، مدیریت و کنترل پروژه, نطارت و ارزیابی طرحهای تحقیقاتی می‌باشند.

سامانه مالی و حسابداری

img

خدمات استقرار و پیاده‌سازی وجه تمایز گروه سامانه پردازان پدیدار است، که منبع آن حاصل تجربه پیاده‌سازی سامانه های موفق، یکپارچه و مبتنی بر وب در سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی می باشد. شیوه مدیریت پروژه، توان کارشناسی و تحلیل تخصصی کسب و کارهای مختلف موجب شده تا دشوارترین پروژه‌های تغییر سازمان با موفقیت به اجرا درآیند. سامانه‌های فرآیند ساز پدیدار نیز در این حوزه انجام امور استقرار و منطبق سازی بر مبنای نیاز مشتری را به مراتب تسهیل نموده است.

سامانه فرآیندساز و مدیریت فرآیندها

img

امروزه دغدغه‌های اصلی سازمان‌ها، دستیابی به راه‌ها و روش‌هایی برای اتوماسیون و بهبود فرآیندهای کسب و کار است. تعداد قابل ملاحظه‌ای که روند رشد فزاینده‌ای نیز دارند، از مدیریت فرآیند کسب و کار برای بهبود مؤثر استفاده می‌کنند. مدیریت فرآیند کسب و کار شامل متدها، تکنیک‌ها و ابزاری است که برای پشتیبانی از طراحی، اجرا، مدیریت و آنالیز فرآیندهای عملیاتی کسب و کار بکار می‌رود. مدیریت فرآیند کسب و کار با داشتن الگوهای متعدد مورد نیاز سازمان‌ها، روشی یکپارچه برای تعریف، اجرا، بازبینی و مدیریت فرآیندهای کسب و کار سازمان ها را ارایه می‌کند و با استفاده از متدها و ابزارهای مربوطه، حجم کار توسعه راه کارها را به حداقل رسانده و مدیریت امور را سهل و کارآمد می¬کند. بر این اساس می‌توان گفت مدیریت فرایند کسب و کار مجموعه‌ای است از رویکردهای مدیریتی و فناوری مدرن که به نحوی ساختاریافته، منسجم و هماهنگ، برای درک و مستند سازی، مدل‌سازی، تحلیل و بهبود مستمر فرایندهای کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به تشریح امکانات و ویژگیهای سامانه مدیریت فرآیندهای پدیدار می پردازیم

سامانه مدیریت قراردادها و تفاهم نامه ها

img

امروزه با گسترش میزان برون سپاری کارها، امور مربوط به قراردادها در سازمان ها از جمله فعالیت های کلیدی محسوب می شود . با هر چه بزرگتر شدن سازمان و افزایش تعداد قراردادها و پیمانکاران که خود انواع الحاقیه‌ها، متمم‌ها و صورت وضعیت ها را به همراه دارد، دسته بندی و مدیریت این قراردادها را کاری دشوار و بسیار هزینه بر خواهد کرد. از طرفی دسترسی سریع به اطلاعات مربوط به قراردادها جهت تدوین الحاقیه ها و پرداخت صورت وضعیتها امری حیاتیست. از این رو سازمانها و شرکت های خصوصی و دولتی برای تحت کنترل در آوردن این قراردادها و کاهش میزان خطاها و هزینه ها اقدام به تهیه نرم افزارهای مدیریت امور قراردادها می نمایند، بررسی امور حقوقی عقد قراردادها نیز یکی دیگر دغده های دفاتر حقوقی سازمانهاست که در این سامانه تحت وب و بصورت کامل مدیریت می گردد. مواردی از قبیل شرکتهای ممنوع المعامله، محدود المعامله و . ... نیز در این سامانه مدیریت می شود در این سامانه عقد قراردادهای داخلی بصورت کاملا مکانیزه و الکترونیکی و قابل رهگیری و گردش مدرک می باشد.

سامانه مدیریت جلسات

img

مدیریت جلسات با استفاده از سامانه های نرم افزاری یکی از رایج ترین خواسته‌های سازمانی است. يكي از روشهاي برقراري ارتباطات میان عناصر سازمان برگزاري جلسات ميباشد. نتايج به دست آمده از جلسات ميتواند اطلاعاتي را ارائه نمايد كه افراد و گروهها براي تصميم گيري به آن نياز دارند. اطلاع رسانی، مدیریت و اجرای صحیح جلسات امری پرهزینه، دشوار و گاها با اشتباه همراه است. مناسب ترین راه حل ساده سازی برگزاری جلسه، استفاده از سامانه های نرم افزاری مدیریت جلسات به منظور مکانیزه سازی کلیه فرایندهای مرتبط با جلسات و اجرای مصوبات آنها می باشد. سامانه جامع مدیریت جلسات پدیدار جامع ترین راه حل نرم افزاری در خصوص مدیریت جلسات در حوزه فناوری اطلاعات است. این سامانه شامل کلیه فرآیندهای مرتبط با برگزاری و مدیریت جلسات می باشد و کاربران با استفاده از آن به برنامه ریزی، اطلاع رسانی، پیگیری و مدیریت جلسات می پردازند. این سامانه کلیه مراحل یک جلسه را از برنامه ریزی اولیه تا اتمام مصوبه ها و بایگانی جلسات به صورت سیستمی و مدون ثبت، ذخیره سازی و مدیریت مینماید.

سامانه مدیریت اسناد

img

اﻓﺰاﯾﺶ روز اﻓﺰون ﺣﺠﻢ اﺳﻨﺎد ﮐﺎﻏﺬی ﺑﺎﻋﺚ ﺑﺮوز ﻣﻌضلات ﻋﺪﯾﺪه ای در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﺣﻔﻆ، ﻧﮕﻬﺪاری، ﺑﺎزﯾﺎﺑﯽ و اﺳﺘﻔﺎده از‬ ‫اﻃﻼﻋﺎت ﻣﮑﺘﻮب و اﺳﻨﺎد ﮐﺎﻏﺬی، ﺑﺮای بخش های ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎزﻣﺎن از ﺟﻤﻠﻪ ﺑﺎﯾﮕﺎﻧﯽ اﺳﻨﺎد، آرﺷﯿﻮ، ﻣﺮاﮐﺰ اﻃﻼع رﺳﺎﻧﯽ و فرآیندهای مدیریت دانش و … ﺷﺪه اﺳﺖ و این در حالی است که می بایست ضمن حفظ امنیت منشاء اطلاعات، امکان دستیابی به داده های درونی آن ها را نیز برای دینفعان سازمانی و منطبق بر اصول و استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم نمود.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ از میان راهکارهای مختلف مورد استفاده برای حل مشکلات مربوط به نگهداری و دستیابی به محتوای حجم انبوه اسناد ، جامع ترین راه حل، استفاده از سامانه های نرم افزاری مدیریت اسناد می باشد.گروه سامانه پردازان پدیدار با طراحی سامانه جامع و هوشمند آرشیو الکترونیکی پدیدار توانسته است به خوبی به این موضوع مهم پاسخ دهد. هم اکنون سامانه جامع و هوشمند آرشیو الکترونیکی پدیدار در برخی از دانشگاهها، سازمانها و ادارات در حال استفاده و بهره برداری است . از مهمترین ویژگیهای این سامانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سامانه اتوماسیون اداری

img

گروه سامانه پردازان پدیدار با تمرکز بر نیازمندی‌های آشکار و پنهان بازار، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای یکپارچه ارائه نموده که از طریق راهکارهای خلاق و بومی‌سازی شده، پاسخگوی نیازها و مشکلات سازمان‌ها و دانشگاههای کشور هستند. مجموعه نرم‌افزارهایی که شامل بستر ارتباطی سامانه یکپارچه مدیریت الکترونیکی (سیما) و راهکارهای مدیریت فرآیندهای سازمانی در حوزه های مختلفی چون منابع انسانی، مالی و مدیریت دانش، مدیریت ایده، مدیریت پروپزال، مدیریت و کنترل پروژه, نطارت و ارزیابی طرحهای تحقیقاتی می‌باشند.

سامانه ارزیابی مراکز پژوهشی

img

خدمات استقرار و پیاده‌سازی وجه تمایز گروه سامانه پردازان پدیدار است، که منبع آن حاصل تجربه پیاده‌سازی سامانه های موفق، یکپارچه و مبتنی بر وب در سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی می باشد. شیوه مدیریت پروژه، توان کارشناسی و تحلیل تخصصی کسب و کارهای مختلف موجب شده تا دشوارترین پروژه‌های تغییر سازمان با موفقیت به اجرا درآیند. سامانه‌های فرآیند ساز پدیدار نیز در این حوزه انجام امور استقرار و منطبق سازی بر مبنای نیاز مشتری را به مراتب تسهیل نموده است.

سامانه مدیریت منابع علمی

img

مرکز الکترونیکی تماس تخصصی و سامانه های نرم افزاری پشتیبانی گروه سامانه پردازان پدیدار، همواره آماده پاسخگویی به سئوالات و راهبران سیستم‌هاست. این مرکز در لایه های فنی و تخصصی هر محصول، نیازهای کاربران را شناسایی و رفع می‌کند. موارد ارجاعی لایه‌های مختلف در کمترین زمان ممکن با استفاده از سامانه های نرم افزاری پشتیبانی و با اطلاع‌رسانی نحوه پیشبرد هر مورد به سئوال‌کننده پیگیری می‌شوند.

گروههای تخصصی و کارگروهها

img

گروه سامانه پردازان پدیدار با تمرکز بر نیازمندی‌های آشکار و پنهان بازار، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای یکپارچه ارائه نموده که از طریق راهکارهای خلاق و بومی‌سازی شده، پاسخگوی نیازها و مشکلات سازمان‌ها و دانشگاههای کشور هستند. مجموعه نرم‌افزارهایی که شامل بستر ارتباطی سامانه یکپارچه مدیریت الکترونیکی (سیما) و راهکارهای مدیریت فرآیندهای سازمانی در حوزه های مختلفی چون منابع انسانی، مالی و مدیریت دانش، مدیریت ایده، مدیریت پروپزال، مدیریت و کنترل پروژه, نطارت و ارزیابی طرحهای تحقیقاتی می‌باشند.

سامانه مدیریت همایشها و کنفرانس ها

img

خدمات استقرار و پیاده‌سازی وجه تمایز گروه سامانه پردازان پدیدار است، که منبع آن حاصل تجربه پیاده‌سازی سامانه های موفق، یکپارچه و مبتنی بر وب در سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی می باشد. شیوه مدیریت پروژه، توان کارشناسی و تحلیل تخصصی کسب و کارهای مختلف موجب شده تا دشوارترین پروژه‌های تغییر سازمان با موفقیت به اجرا درآیند. سامانه‌های فرآیند ساز پدیدار نیز در این حوزه انجام امور استقرار و منطبق سازی بر مبنای نیاز مشتری را به مراتب تسهیل نموده است.

سامانه بررسی اختراعات

img

سبا - سامانه بررسی اختراعات در مدت زمان یکسال با همکاری گروه سامانه پردازان پدیدار و دانشگاه صنعتی اصفهان بمنظور تسهیل در امر بررسی اختراع و نظام مند نمودن رویه های بررسی و ارزیابی اختراعات، تهیه و تولید شده و کلیه امور مرتبط با بررسی اختراعات را بصورت مکانیزه مدیریت می نماید. مدیران دفاتر مالکیت فکری، داوران و ارزیابهای اختراعات، مخترعین و سایر ذینفعان نیز از طریق این سامانه وظایف و اهداف خود را دنبال می نمایند. کلیه رویدادها علاوه بر ثبت و مدیریت در این سامانه از طریق ارسال پیامک و ایمیل نیز به اطلاع مخاطب رسانیده می شود. کلیه پرداختها بصورت الکترونیک انجام شده و فرآیندهای گردش اسناد و مکاتبات بین مخترعین، مدیران دفتر مالکیت فکری و داوران سامانه صورت می گیرد. همچنین سیستم نوبت دهی و مدیریت پیام جهت تسهیل در برقراری ارتباط بین ذی نفعان به این سامانه افزوده شده است. در سامانه سبا متقاضیان اختراع در هر لحظه می توانند آخرین وضعیت اختراع خود را رهگیری نموده و در صورت نیاز به ارسال اطلاعات تکمیلی و یا پرداخت هزینه اقدام نمایند

سامانه مدیریت پیام و رویدادها

img

گروه سامانه پردازان پدیدار با تمرکز بر نیازمندی‌های آشکار و پنهان بازار، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای یکپارچه ارائه نموده که از طریق راهکارهای خلاق و بومی‌سازی شده، پاسخگوی نیازها و مشکلات سازمان‌ها و دانشگاههای کشور هستند. مجموعه نرم‌افزارهایی که شامل بستر ارتباطی سامانه یکپارچه مدیریت الکترونیکی (سیما) و راهکارهای مدیریت فرآیندهای سازمانی در حوزه های مختلفی چون منابع انسانی، مالی و مدیریت دانش، مدیریت ایده، مدیریت پروپزال، مدیریت و کنترل پروژه, نطارت و ارزیابی طرحهای تحقیقاتی می‌باشند.

سامانه ارتقای اعضای هیئت علمی

img

خدمات استقرار و پیاده‌سازی وجه تمایز گروه سامانه پردازان پدیدار است، که منبع آن حاصل تجربه پیاده‌سازی سامانه های موفق، یکپارچه و مبتنی بر وب در سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی می باشد. شیوه مدیریت پروژه، توان کارشناسی و تحلیل تخصصی کسب و کارهای مختلف موجب شده تا دشوارترین پروژه‌های تغییر سازمان با موفقیت به اجرا درآیند. سامانه‌های فرآیند ساز پدیدار نیز در این حوزه انجام امور استقرار و منطبق سازی بر مبنای نیاز مشتری را به مراتب تسهیل نموده است.

سامانه مدیریت پژوهانه

img

مرکز الکترونیکی تماس تخصصی و سامانه های نرم افزاری پشتیبانی گروه سامانه پردازان پدیدار، همواره آماده پاسخگویی به سئوالات و راهبران سیستم‌هاست. این مرکز در لایه های فنی و تخصصی هر محصول، نیازهای کاربران را شناسایی و رفع می‌کند. موارد ارجاعی لایه‌های مختلف در کمترین زمان ممکن با استفاده از سامانه های نرم افزاری پشتیبانی و با اطلاع‌رسانی نحوه پیشبرد هر مورد به سئوال‌کننده پیگیری می‌شوند.

موتور گزارش ساز متنی

img

گروه سامانه پردازان پدیدار با تمرکز بر نیازمندی‌های آشکار و پنهان بازار، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای یکپارچه ارائه نموده که از طریق راهکارهای خلاق و بومی‌سازی شده، پاسخگوی نیازها و مشکلات سازمان‌ها و دانشگاههای کشور هستند. مجموعه نرم‌افزارهایی که شامل بستر ارتباطی سامانه یکپارچه مدیریت الکترونیکی (سیما) و راهکارهای مدیریت فرآیندهای سازمانی در حوزه های مختلفی چون منابع انسانی، مالی و مدیریت دانش، مدیریت ایده، مدیریت پروپزال، مدیریت و کنترل پروژه, نطارت و ارزیابی طرحهای تحقیقاتی می‌باشند.

موتور گزارش ساز گرافیکی

img

خدمات استقرار و پیاده‌سازی وجه تمایز گروه سامانه پردازان پدیدار است، که منبع آن حاصل تجربه پیاده‌سازی سامانه های موفق، یکپارچه و مبتنی بر وب در سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی می باشد. شیوه مدیریت پروژه، توان کارشناسی و تحلیل تخصصی کسب و کارهای مختلف موجب شده تا دشوارترین پروژه‌های تغییر سازمان با موفقیت به اجرا درآیند. سامانه‌های فرآیند ساز پدیدار نیز در این حوزه انجام امور استقرار و منطبق سازی بر مبنای نیاز مشتری را به مراتب تسهیل نموده است.

تیکتینگ و پشتیبانی

img

مرکز الکترونیکی تماس تخصصی و سامانه های نرم افزاری پشتیبانی گروه سامانه پردازان پدیدار، همواره آماده پاسخگویی به سئوالات و راهبران سیستم‌هاست. این مرکز در لایه های فنی و تخصصی هر محصول، نیازهای کاربران را شناسایی و رفع می‌کند. موارد ارجاعی لایه‌های مختلف در کمترین زمان ممکن با استفاده از سامانه های نرم افزاری پشتیبانی و با اطلاع‌رسانی نحوه پیشبرد هر مورد به سئوال‌کننده پیگیری می‌شوند.

پدیدار رهبر بازار مدیریت دانش، پژوهش و فناوری


سامانه پردازان پدیدار

توسعه و مهندسی نرم‌افزار

گروه سامانه پردازان پدیدار از ابتدای شروع فعالیت، تمرکز بر روی تولید و توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری یکپارچه، سامانه‌های مدیریت دانش و پژوهش، مدیریت و کنترل پروژه ، سامانه‌های نظام پیشنهادات، مدیریت جلسات، مدیریت آزمونها، مدیریت همایشها و کنفرانسها، سامانه های فرآیند ساز و ... را در دستور کار خود قرار داده و با عنایت به الطاف حضرت حق در این زمینه موفق بوده است. اهم فعالیتهای این شرکت در حوزه توسعه و مهندسی نرم افزار در سرفصلهای ذیل می باشد:
• طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های داده کاوی (Data mining)
• تجزیه و تحلیل، طراحی و پیاده سازی سامانه‌های نرم‌افزاری با استفاده از آخرین متدهای کدنویسی
• طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های اطلاعات مدیریت و پشتیبان تصمیم گیری
• طراحی، توسعه و پیاده سازی سامانه‌های معماری اطلاعاتی سازمان
• تحلیل، طراحی و تولید انواع نرم‌افزارهای کاربردی مطابق با نیاز مشتری
• تحلیل، طراحی و تولید پورتال‌های سازمانی جهت کاربرد در مراکز مختلف
سامانه پردازان پدیدار

طراحی سامانه‌های یکپارچه

گروه سامانه پردازان پدیدار با توجه به تجارب خود در پیاده‌سازی سامانه‌های یکپارچه و مبتنی بر وب در سازمانها و دانشگاههای مطرح کشور و وجود زیرساخت‌ها، سامانه‌های مدیریت فرآیند و فرآیندسازها و سامانه‌های نرم‌افزاری یکپارچه متناسب با نیازهای سازمانهای کشور راهکارهای متعددی جهت پیاده‌سازی سامانه‌های یکپارچه را در نظر دارد. هم اکنون سامانه یکپارچه مدیریت الکترونیکی(سیما) در دانشگاه‌ها و سازمانهای بزرگ کشور در حال بهره‌برداری است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

گروه سامانه پردازان پدیدار در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت دارای تجارب و راهکاری ارزنده‌ای است. در این خصوص می‌توان به طراحی و پیاده سازی مراکز داده و سرورفارم، طراحی و پیاده‌سازی استانداردهای امنیت اطلاعات، طراحی و پیاده‌سازی الگوریتم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رمزنگاری و رمزگشایی و ارائه راهکارهای متفاوت امنیت اطلاعات در شبکه های رایانه‌ای اشاره نمود.


brand

موتورهای گزارش ساز

موتورهای گزارش ساز متنی و گرافیکی پدیدار با استفاده از تکنولوژی وب سروی قابل اتصال به تمامی سامانه های موجود در سازمانهای دولتی و خصوصی بوده و قابلیت بسیاری در زمینه های تصمیم سازی برای مدیران و ایجاد سامانه های پشتیبان تصمیم گیری برقرار می سازد. قابلیت ترسیم هرگونه نمودارهای گرافیکی در ابعاد مختلف فراهم است و خروجی تمامی گزارشات متنی قابل تبدیل به فایلهای اکسل، pdf,png,jpg,doc,docx و سایر فرمتهای کاربردی موجود می باشد. این سامانه قابلیت ایجاد داشبوردهای گرافیکی کاملا حرفه‌ای در دفاتر مدیران ارشد و تصمیم‌گیران سازمانها را داراست.

تیکتینگ و پشتیبانی

سامانه‌های نرم‌افزاری تیکتینگ و پشتیبانی گروه سامانه پردازان پدیدار، همواره آماده پاسخگویی به سئوالات و مشکلات راهبران سیستم‌هاست. این مرکز در لایه های فنی و تخصصی هر محصول، نیازهای کاربران را شناسایی و رفع می‌کند. موارد ارجاعی لایه‌های مختلف در کمترین زمان ممکن با استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری پشتیبانی و با اطلاع‌رسانی نحوه پیشبرد هر مورد به سئوال‌کننده پیگیری می‌شوند. سامانه تیکتینگ پدیدار راهگشای تمامی سازمان‌هایی است که در راستای شفاف سازی و تسریع رویه‌های پاسخگویی به مشکلات و ابهامات ارباب رجوع هستند


misc

طراحی اپلیکیشن

طراحی چاپی

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. در ضمن قاعده همفکری ها جوابگوی سئوالات زیاد شاید باشد، آنچنان که لازم بود طراحی گرافیکی خوب بود.

با ما پدیدار باشید

info@padidaar.com

تهران : تهران - خیابان پاسداران -گلستان ششم- پلاک 54 - واحد 20 تلفن: 09124733074 و 09121735188

اصفهان : شاهین شهر - بلوار مدرس - نبش فرعی سوم شمالی - ساختمان یاس2 - واحد یک تلفن: 09133120450 - تلفکس : 45329801-031

www.padidaar.ir , www.padidaar.com , Email:info@padidaar.com